Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju

ul. Wira Bartoszewskiego 10
23-400 Biłgoraj
tel. 502 350 931
tel.fax 84 627 49 64

„Wiem - to jestem ja… Jestem taki i to jest moje miejsce w świecie.” – Brian Way

Europejskie Dni Ptaków

4 października, uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny, wzięli udział w Europejskich Dniach Ptaków. Tym razem wydarzenie odbyło się na terenie zalewu rekreacyjnego w Biszczy.  W trakcje spaceru wokół zalewu uczniowie dowiedzieli się na temat migracji ptaków i obserwowali otaczającą przyrodę przez profesjonalny sprzęt optyczny – lornetki. Były również zagadki o ptakach, które uczniowie z zapałem rozwiązywali. Na szczęście pogoda dopisała. Wydarzeniem dnia były przelatujące nisko myszołowy, które można było poobserwować. Podsumowując, udało się zaobserwować 13 gatunków ptaków. Dzięki życzliwości administratora obiektu, gminie Biszcza, spacer zakończył się ogniskiem i pysznymi pieczonymi kiełbaskami. 

 

 

» powrót